Mellkas és derékfájás kezelése manuálterápiával

 Egy kedves barátom keresett meg azzal a kéréssel, hogy a 13 éves lánya fél évvel ezelőtt leesett egy fáról és azóta fizika aktivitásnál mindig fáj a mellkasa és a dereka. Már több orvosi vizsgálaton túl vannak, a kötelező röntgeneket is beleértve, de konkrét problémát az orvosok nem találtak, a hátfájás és a bordába sugárzó fájások 6 hónapja máig lehetetlenné teszik a lány aktív életét, sportolását. Miután eljöttek és megvizsgáltam a kislányt, a fizikai és mozgásos vizsgálaton túl a manuálterápia alapvizsgálatát a csigolyakimozdulás okozta, a háton megjelenő bőrredőket is megvizsgáltam. Ezekből jó eséllyel meg lehet állapítani a kimozdult csigolyákat és lehet kezelni az általuk okozott fájdalmakat. Egy alapos lazító masszázs után speciális fogásokkal alaphelyzetbe visszaraktam a csigolyákat. A kezelés maga nem okozott semmilyen fájdalmat. A kezelés után két nappal már teljes értékű mozgásokat tudott a kislány végezni az iskolai testnevelés órán és az ezt követő délutáni edzésen is.


Más integrált manuálterápiás esetek

Egyszer egy 30-as éveiben járó úriember keresett meg azzal a panasszal, hogy ő egy hajón dolgozik séfként és egész nap állnia kell. Már egy éve küzd azzal, hogy 3 óra állás után elviselhetetlen hátfájások gyötrik. Eset 9 óra körül bekap egy altatót és/vagy egy fájdalomcsillapítót, amit a hajóorvostól kap, amivel reggel 4-ig bír aludni, pihenni, de utána elkezdődnek a hátfájások, amik nappal, munka közben csak fokozódnak. A fájdalmát konkrét sérülés nem előzte meg, de van, amikor nehéz dolgokat kell megemelnie. A vizsgálódásom után a terápiát gyógymasszázzsal kezdtem. Azt tapasztaltam, hogy minden masszázs után a panaszos remekül lett, de egy nap után mindig visszaromlott az állapota. Rajta is a manuálterápia segített. Két manuálterápiás kezelés után elmúltak a beteg panaszai és 1 év fájdalmat követően újra bírt reggelig aludni és fájdalommentesen dolgozni.


1995 óta dolgozom a szakmában. Az azóta szerzett szakmai tapasztalatok alapján kijelenthetem, hogy a manuálterápiás kezelés az egyik legfontosabb pillére az ortopédiai panaszok kezelésének a praxisomban. Számomra is meglepő. Hogy akár egy „egyszerűnek mondható“ hátfájás mögött is igen jelentős százalékban a csigolyák kimozdulásából fakadó panaszok állnak. Ez a jelenség az ízületi blokk. Ez akkor fordul elő, ha egy rossz mozdulat – amit akár észre sem veszünk – vagy egy egyoldalú terhelés kimozdít a helyéről egy csigolyát vagy akár többet. Ez szinte soha nem akkora kimozdulás, amit a röntgenen egy akár szakavatott szem is láthatna. A következményei viszont látványosak és időben akár nagyon hosszan is tarthatnak. A neutrális természetes helyéről kimozdult csigolya – ami egy ízület része – nem tudja betölteni a mozgásban a szerepét. Saját mozgásának csak töredékét tudja elvégezni, mivel nincs a helyén. Ez az ízületi blokk. Ilyenkor a róla kiinduló, illetve a rajta végződő izmokat megnövelt tónusban elhúzza. Az izom beáll. Hiába masszírozza ki a masszőr, az izom visszafeszül, ezért amíg a blokkot nem oldjuk, addig az izom mindig feszült állapotban lesz, a mozgások pedig fájni fognak. Bizonyos helyeken még a nyirokkeringés is számottevően lelassulhat és ezért a területen akár zsír felhalmozódása is megfigyelhető. Ilyen például a népnyelvben elnevezett „banyapúp“ is. Ez esetben a 7. nyakcsigolya alkot ízületi blokkot az 1. hátcsigolyával. Ha ezt oldja a szakember, akkor a „banyapúp“ eltüntethető.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Weboldalakról és SEO-ról általában

Miért jó a doTERRA illóolaj?

3D nyomtatáshoz egy kis információ